Elektronik Belge (E-belge) Projesi Kaydetme ve Yükleme

Justitia Viewer ile Elektronik Belge (E-belge) Projesi kaydetme ve yükleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Kullanıcı olarak on binlerce belge ile çalışıyor olabilirsiniz. Dahası, e-fatura, e-arşiv fatura, e-irsaliye ve e-mustahsil makbuzu gibi farklı türlede belgeyle meşgul olabilirsiniz. Çok sayı ve türde belgeyle Viewer ile çalışmak için aynı belgeleri tekrar tekrar programa yüklemek zorunda değilsiniz.

Justitia Viewer ücretsiz bir e-belge görüntüleme programıdır. Bu yazının sonunda yer alan bağlantıdan Viewer programını indirebilirsiniz. Elektronik Belge (E-belge) Projesi kaydetme ve yükleme işlemi hakkında daha fazla bilgi almak için bu yazıyı okumanızı tavsiye ederiz.

Viewer Projesi Nedir

Justitia Viewer programı e-belgelere en hızlı şekilde ulaşmak üzere belgeleri indekslemektedir. Bu nedenle, belge sayısı arttıkça indekseleme süresi de artmaktadır. Buna karşın, denetim ve muhasebe süreçlerinde zaman en değerli unsurdur. Bu sebepten dolayı Viewer kullanıcısına bir kez yükleyip indekslediği belgeleri CSV formatlı bir dosya olarak kaydetme imkanı sunmaktadır. Program herhangi bir şekilde kapandığında programdaki tüm veriler silinir. Kullanıcılar eğer isterlerse daha önce kaydettikleri projeleri Viewer programına yükleyebilir. Böylece kullanıcılar kaldıkları yerden çalışmalarına devam etme imkanına sahip olmaktadır. Yani, Viewer e-belge projeleri belgelerin yeniden yüklenmesi ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır.

Elektronik Belge (E-belge) Projesi Kaydetme ve Yükleme Örneği

Proje kaydetmek için öncelikle programa e-belge yüklemiş olmanız gerekir. E-belgelerin programa nasıl yüklendiğini bu başlıktan öğrenebilirsiniz. Yani proje kaydetmek için projeye kaydedeceğiniz belgeleri asgari olarak bir kez önceden indekslemiş olmanız gerekmektedir. Aşağıda daha önce yüklenmiş ve indekslenmiş belge örnekleri verilmiştir. Bu kapsamdaki belgeler hızlı erişim listesinde belge numarası ile gösterilir.

e-belge-projesi-kaydetme-ve-yukleme

A- Proje Kaydetme

Üzerinde çalıştığınız belgeleri bir proje olarak kaydetmek için aşağıdaki adımları takip edin.

1- Proje Kaydet Tuşuna Basın

Proje Kaydet tuşuna basarak kaydetme işlemini başlatın. Bu tuş projenin kaydedileceği konumu belirleyebileceğiniz bir pencerenin açılmasını sağlayacaktır.

elektronik belge (e-belge) projesi baslat

2- Proje Konumunu Belirleyin

Program projeleri CSV formatında kaydeder ve projeleri Viewer kelimesi ve rastgele sayıdan oluşan bir kombinasyonla isimlendirir. Ancak isterseniz bu aşamada projenin ismini değiştirebilirsiniz. Aksine, otomatik atanan ismi değiştirmemenizi tavsiye ediyoruz. Böylece yanlış dosyaların programa yüklenmesinin önüne geçebilirsiniz.

e-belge-projesi-kaydetme-konum-sec

3- Kaydet Tuşuna Basarak Projeyi Kaydedin

Kaydet tuşu ile projeyi kaydettikten sonra projenin kaydedildiği konumda CSV formatlı proje oluşacaktır. Programı kapatarak programdan çıkabilirsiniz. Böylece bir sonraki seferde proje dosyasını kullanarak kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

e-belge-projesi-kaydetme-proje-dosyası

B- Proje Yükleme

Programı kapatıp tekrar açtıktan sonra veya belli bir süre sonra açışınızda proje dosyalarınızı kullanabilirsiniz.

e-belge-projesi-yukleme

1- Proje Yükle Tuşuna Basın

Proje Yükle tuşuna basarak proje yükleme işlemini başlatın. Program önceden kayıtlı proje dosyalarını seçmenizi sağlayacak bir ekranı açacaktır.

e-belge-projesi-yukleme-baslat

2- Proje Dosyasını Bulup Açın

Açılan pencerede daha önce kaydettiğiniz proje dosyasını seçerek açın. Bu ekrandan sadece CSV formatlı dosyaları görüntüleyebilirsiniz. Viewer proje dosyalarını başka CSV dosyaları karıştırmamak için kayıt zamanındaki ismini değiştirmemenizi tavsiye ederiz.

e-belge-projesi-yukleme-proje-dosyasi-ac

3- Yüklenen Proje İle Kaldığınız Yerden Devam Edin

Proje dosyası programa yüklendiğinde içerisinde kayıtlı tüm e-belgeler Hızlı Erişim Listesine eklenecektir. Kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

elektronik belge (e-belge) projesi -yukleme-belge-yüklemesi

Proje yükleme yoluyla belgelerin yeniden indekslenmeden programa yüklendiği gözden kaçırılmamalıdır. Projeyi kaydettikten sonra projede yer alan belgelerin yerlerini değiştirmemeye özen gösterin. Aksi durumda belgeler yüklense bile e-belgelere erişmek mümkün olmayacaktır.

Programla ilgili genel tanıtıma ve eğitim videolarına buradan erişebilirsiniz.

Justitia Viewer programı Justitia Projesinin bir parçasıdır. Proje hakkındaki bilgilere buradan erişebilirsiniz.

Justitia Viewer programının son sürümünü indirme sayfamızdan indirebilirsiniz. Hazır gitmişken diğer programlara da göz atmayı ihmal etmeyin.

e-belge-projesi-yukleme-ve-kaydetme-programi-indir

İlgili Diğer Gönderiler