Birden Fazla E-Arşiv Faturanın Görüntülenmesi

Justitia Viewer birden fazla e-Arşiv faturanın görüntülenmesi işlemini sağlayan ücretsiz bir e-belge görüntüleme programıdır. Program e-Arşiv dahil çok sayıda e-belgenin çeşitli şekillerde görüntülenmesinde kullanıcılarına farklı seçenekler sunmaktadır. Viewer programını bu yazının sonunda yer alan bağlantı üzerinden indirebilirsiniz. Buna karşın, Projeyle ilk kez tanışıyorsanız e-Arşiv faturanın görüntülenmesine ilişkin bu yazıyı okumanızı tavsiye ederiz.

Birden Fazla E-Arşiv Faturanın Görüntülenmesi

Mali alanda çalışan kişilerin en çok sorduğu sorular arasında e-Arşiv Faturanın görüntülenmesine ilişkin sorular yer almaktadır. GİB tarafından sunulan e-fatura görüntüleyici program aynı anda sadece bir belge ile çalışmaya izin vermektedir. Programın yapısı e-Arşiv Faturanın etkin ve efektif bir şekilde görüntülenmesine engel teşkil etmektedir. Başkanlığın E-fatura görüntüleyici programında belge görüntülendikten sonra başka bir belge görüntülenmek istendiğinde kullanıcılar tarafından dosya sisteminden bu yeni belge seçilip açılmaktadır. Basit e-Arşiv görüntüleme işlemini oldukça başarılı bir şekilde yerine getiren bu program e-denetim yahut hız gerektiren kayıt süreçlerinde yeterli değildir.

Justitia Viewer mali alanda çalışan kişilerin bu alanda ihtiyaç duyduğu eksikliği gidermek adına kodlanan masaüstü bir program olarak işlev görmektedir. Viewer programı ile dosya sistemindeki .xml uzantılı binlerce e-Arşiv fatura programa aynı anda yüklenmekte ve yeniden yüklenmeye ihtiyaç duymaksızın ardı ardına tek tıklamayla görüntülenebilmektedir. Aşağıda bu birden fazla E-Arşiv fatura ile işlem yapılan temsili bir ekran örneği verilmiştir.

e-arsiv-faturanın-görüntülenmesi

Faturalar bir kez programa yüklendikten sonra Program e-Arşiv faturanın görüntülenebilmesi için birden fazla opsiyon sunmaktadır. Bunlardan ilki e-Arşiv faturanın “Önizleme Ekranında” tek tıklamayla (instant) görüntülenmesidir. Hızlı erişim menüsünde bir Faturaya tıklandığında ekran değişmekte ve tıklanan faturanın içeriği görüntülenmektedir.

Birden Fazla E-Arşiv Faturanın Aynı Ekranda Görüntülenmesi

Önizleme Ekranı birden fazla e-Arşiv fatura ile hızlı çalışmanın bir yoludur. Birden fazla faturanın aynı ekranda görüntülenmesi isteniyorsa, Program kullanıcılara “Sekmelerle Çalışma” ve “Toplu Görüntüleme” gibi iki ayrı olanak sunmaktadır.

E-Arşiv Faturanın Yeni Sekmede Açılması ve Sekmelerle Çalışılması

BirFatura hızlı erişim listesinden seçilip önizleme menüsünden açıldığında “Sekme Aç” tuşuna basınız. Bu şekilde önizlemesi görülen e-Arşiv Faturanın programın görüntüleme alanında başka bir sekmede açılmasını sağlarsınız.

e-fatura-yeni-sekmede-ac

Bu sistemle bir e-Arşiv Fatura yeni bir sekmede açıldığında tıpkı bir tarayıcıda yeni bir sekme açılmış gibi işlem yürütülmektedir. Kullanıcı tarafından o sekme kapatılmadığı sürece e-Arşiv Fatura sürece görüntüleme ekranında sabit kalmaktadır.

e-arsiv-fatura-sekmede-ac

E-Arşiv Faturaların Topluca Görüntülenmesi

Birden fazla e-Arşiv Faturanın topluca görüntülenmesi için Viewer’ın toplu işlemler menüsünden yararlanmanız gerekmektedir. Ancak programa birden fazla e-Arşiv fatura yüklenmek zorundadır. Hızlı erişim menüsünde yer alan “İşlem Modunu Değiştir” tuşuna tıklanarak toplu işlem menüsü aktive edilmelidir.

justitia-viewer-toplu-islem-modu

İşlem Modunu Değiştir tuşu tekil işlem modundayken Programı toplu işlem moduna geçirir. Aksine toplu işlem modundayken Programı tekil işlem moduna geçirmektedir. Dahası, toplu işlem modu aktive edildiğinde toplu işlemler için ekranda ikinci bir pencere açılmaktadır.

e-arsiv-fatura-toplu-islem-menusu

Üzerinde toplu işlemler gerçekleştirilecek e-Arşiv faturaları sol taraftaki hızlı işlem menüsünden seçili hale getirilmelisiniz. Toplu İşlem Menüsünde yer alan artı (+) işaretine sahip tuşa tıklanarak faturalar toplu işlem listesine kopyalanmalıdır.

e-arsiv-fatura-toplu-islem-listesine-kopyala

Toplu işlem modu açıkken Toplu İşlem Menüsünde yer alan “Hepsini Göster” tuşuna tıklanması durumunda Toplu İşlem Listesinde yer alan tüm faturalar işlenerek önizleme penceresinde topluca gösterilecektir.

e-fatura-hepsini-goster

Listede yer alan tüm e-Arşiv Faturalar önizleme sekmesinden tek seferde açıldığında artık buradaki faturaların yeni bir sekmeye taşıyabilirsiniz. Böylece sekmede açılan faturaların üzerilerinde kalıcı olarak çalışma imkanı doğmaktadır.

e-fatura-toplu-goruntuleme

Justitia Viewer programı Justitia Projesinin bir parçasıdır. Proje hakkındaki bilgilere buradan erişebilirsiniz.

Justitia Viewer programının son sürümünü indirme sayfamızdan indirebilirsiniz. Hazır gitmişken diğer programlara da göz atmayı ihmal etmeyin.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayına sunulan E-fatura Görüntüleyici programa buradan erişebilirsiniz.


İlgili Diğer Gönderiler