XML İrsaliye Görüntüleme

XML irsaliye görüntüleme xml formatlı e-faturaların görüntülenmesinde kullanılan bir tabirdir. Ülkemizde elektronik irsaliyenin formatı XML dosya formatıdır. Aslında, XML (Extensible Markup Language) bir veri işaretleme dilidir. Bu dille oluşturulan belgeler .xml uzantısına sahip bulunmaktadır. Bu uzantıya sahip belgelerin doğru bir şekilde görüntülenebilmesi özel bir çabayı gerektirmektedir. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından standardı belirlenen e-irsaliyenin bu iş için özelleştirilmemiş programlarla görüntülenmesi gerekir. Aksi halde mali alanda çalışan kişiler için maliyetli hatalar ortaya çıkma ihtimali vardır. Ayrıca yapılan işin kalitesi düşmekte ve mükellef memnuniyeti azalmaktadır.

E-irsaliyelerin XML Görüntülemesi Nasıl Yapılabilir?

Justitia Viewer bu kapsamda duyulan ihtiyacı gidermek kodlanmıştır. Mali alanda çalışan personel için ücretsiz bir alternatif sunan bir programdır. Justitia Viewer programı ile e-irsaliye dışında e-fatura, e-arşiv Fatura ve e-müstahsil makbuzu gibi diğer mali belgelerin görüntülenmesi de olanaklıdır. Justitia Viewer herhangi bir gelir modeline sahip değildir. Aksine, ticari bir amacı yoktur. Kullanıcısına reklam göstermez veya kullanıcı bilgilerini toplamaz. Dahası kullanıcı bilgisi dışında arka plan işlemleri yürütmemekte olup tüm gizlilik unsurları programla ilgili politikalarla kullanıcı ile paylaşılmaktadır.

Justitia Viewer İle E-irsaliye XML Görüntüleme

XML e-irsaliyenin Justitia Viewer programında görüntülenebilmesi için e-irsaliyenin öncelikle programa yüklenmesi ve görüntülenebilir hale gelmesi gerekmektedir. E-irsaliyelerin Justita Viewer programına nasıl yüklenip görüntülenebileceğini buradan öğrenebilirsiniz.

xml-e-irsaliye-goruntuleme

E-arşiv faturanın Justitia Viewer Programı ile XML olarak nasıl görüntülenebileceğini buradan öğrenebilirsiniz.

E-faturanın Justitia Viewer Programı ile XML olarak nasıl görüntülenebileceğini buradan öğrenebilirsiniz.

Müstahsil Makbuzunun Justitia Viewer Programı ile XML olarak nasıl görüntülenebileceğini buradan öğrenebilirsiniz.

Programla ilgili genel tanıtıma ve eğitim videolarına buradan erişebilirsiniz.

Justitia Viewer programı Justitia Projesinin bir parçasıdır. Proje hakkındaki bilgilere buradan erişebilirsiniz.

Justitia Viewer programının son sürümünü indirme sayfamızdan indirebilirsiniz. Hazır gitmişken diğer programlara da göz atmayı ihmal etmeyin.

xml-e-irsaliye-goruntuleyici-indir

İlgili Diğer Gönderiler