E-fatura Üzerindeki Bilgilerde Arama Yapma

Justitia Viewer ile görüntülediğiniz e-fatura üzerindeki bilgilerde arama yapma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin, bazı e-faturalarda yer alan çok sayıda kalem bu faturaların okunmasını zorlaştırmaktadır. Bu gibi ihtiyaçlara cevap vermek üzere Justitia Viewer programı içerisinde görüntülenen belge içerisinde arama yapılabilmesini sağlayacak hızlı arama modülleri bulunmaktadır. Dahası, Justitia Viewer ücretsiz bir e-belge görüntüleme programıdır. Justitia Viewer programını bu yazının sonunda yer alan bağlantıdan indirebilirsiniz. E-fatura üzerindeki bilgilerde arama yapma işlemi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu yazıyı okumanızı tavsiye ederiz.

Viewer İle E-fatura Üzerindeki Bilgilerde Arama Yapma

Viewer programında yer alan arama modülleri bir web tarayıcıda yer alan hızlı arama modülleri ile aynı mantıkla çalışır. Benzer şekilde, kullanıcı tarafından aranılan sözcükler belge görüntüsünde aranır. Buna rağmen, belge görüntüsü üzerinde yapılan bu arama belge kodları içerisinde yapılan arama ile karıştırılmamalıdır. Zira belge görüntüsünde görünmeyen ancak belgenin kodunda yer alan başkaca bilgiler bulunabilir. Aksine, belge görüntüsünde yapılan arama bu bilgilere erişemez.

E-fatura Üzerindeki Bilgilerde Arama Yapma Örneği

E-faturanın görüntüsünde arama yapılabilmesi için e-faturanın öncelikle programa yüklenmesi ve görüntülenebilir hale gelmesi gerekmektedir. E-faturaların Justita Viewer programına nasıl yüklenip görüntülenebileceğini buradan öğrenebilirsiniz.

e-fatura-uzerindeki-bilgilerde-arama-yapma

E-fatura önizleme penceresinde açıkken üst menüde yer alan “Belge İçerisinde Ara” tuşuna tıklayın. Böylece, e-faturanın görüntüsü içerisinde arama yapılmasını sağlayacak modülün açılması sağlanır. Eğer modül açılmazsa önizleme penceresinde yer alan belge görüntüsüne bir kez tıklanması gerekir. Sonrasında tekrar arama tuşuna basılması gerekmektedir. Böylece modül arama yapmak istendiğinizi algılar.

e-fatura-uzerindeki-bilgilerde-arama-yapma-modul-aktivasyonu

Aşağıda “Arama Modülüne (Find)” girilen “İstanbul” sözcüğünün arama sonucu görüntülenmektedir. Modül tarafından sözcük e-fatura üzerindeki bilgiler içerisinde bulunarak vurgulanmıştır.

e-fatura-uzerindeki-bilgilerde-ara

E-Arşiv Faturanın Üzerindeki Bilgilerde Justitia Viewer Programı ile nasıl arama yapılacağını buradan öğrenebilirsiniz.

E-İrsaliyenin Üzerindeki Bilgilerde Justitia Viewer Programı ile nasıl arama yapılacağını buradan öğrenebilirsiniz.

E-Müstahsil Makbuzunun Üzerindeki Bilgilerde Justitia Viewer Programı ile nasıl arama yapılacağını buradan öğrenebilirsiniz.

Programla ilgili genel tanıtıma ve eğitim videolarına buradan erişebilirsiniz.

Justitia Viewer programı Justitia Projesinin bir parçasıdır. Proje hakkındaki bilgilere buradan erişebilirsiniz.

Justitia Viewer programının son sürümünü indirme sayfamızdan indirebilirsiniz. Hazır gitmişken diğer programlara da göz atmayı ihmal etmeyin.

e-fatura-uzerindeki-bilgilerde-arama-yapma-programi-indir

İlgili Diğer Gönderiler