HTML E-müstahsil Makbuzu Birleştirme

Justitia Viewer programı ile HTML E-müstahsil makbuzu birleştirme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yani HTML formatlı e-müstahsil makbuzlarınızı Viewer ile tek HTML dosyası haline getirebilirsiniz. Dahası, Justitia Viewer ücretsiz bir e-belge görüntüleme programıdır. Programı bu yazının sonunda verilen bağlantı üzerinden indirebilirsiniz. HTML e-müstahsil makbuzu birleştirme işlemi hakkında daha fazla bilgi almak için bu yazıyı okumanızı tavsiye ederiz.

HTML E-müstahsil Makbuzu Birleştirme İşlemi Nedir

Entegrasyon ve muhasebe programlarının bir kısmı e-müstahsil makbuzları belge başına bir HTML dosyası olacak şekilde üretmektedir. Ayrıca Justitia Viewer programında da HTML dönüştürme işleminde benzer bir ayar bulunmaktadır. Elinizde bu şekilde oluşturulmuş birden fazla HTML formatlı e-müstahsil makbuzu dosyası bulunması durumunda Viewer ile bu dosyaları birleştirebilirsiniz. Birleştirme işlemi neticesinde tek bir HTML dosyasında diğer belgeler birleştirilecektir.

HTML E-müstahsil Makbuzu Birleştirme Örneği

Bu işlemi örneklendirmek adına daha önce Viewer ile oluşturulmuş HTML formatlı e-faturalar birleştirilecektir.

1- Menüden Birleştir Menü Elemanını Seçin

Açılan menü elemanı HTML birleştir ve PDF birleştir gibi iki ayrı seçenek sunacaktır. HTML birleştir alt menü elemanına tıklayın.

html-e-müstahsil makbuzu-birlestirme

2- Birleştirmek İstediğiniz HTML Formatlı Belgeleri Seçin

Gelen ekranda birleştirmek istediğiniz HTML formatlı e-müstahsil makbuzlarını seçin. En az iki dosya seçmeniz gerekir. Buna karşın, seçilecek maksimum dosya sayısına ilişkin bir sınır bulunamamaktadır.

html-e-müstahsil makbuzu-birlestirme-sec

3- Kayıt Konumu ve Belge Adını Belirleyin

Aç komutu verildikten sonra ikinci bir pencere açılacaktır. Bu pencerede birleşen belgelerin kaydetmek istediğiniz konumu belirlemelisiniz. Ayrıca yeni HTML dosyası için de bir de isimi belirlemeniz gerekmektedir. Bu örnek için “birlesik” dosya ismini vererek işlemi sürdürelim.

html-e-müstahsil makbuzu-birlestirme-kaydet

4- Birleşik HTML Dosyasına Erişin

Bir önceki ekranda Kaydet (Save) tuşuna tıklandıktan sonra HTML formatlı faturalar birleştirilerek yeni bir HTML belgesi oluşturulacaktir. İşlem birleşen dosyalara zarar vermez. Aksine birleştirme işlemi neticesinde birleşen dosyalar silinmeyecektir.

html-e-müstahsil makbuzu-birlestirme-eris

E-faturaların Justitia Viewer Programı ile nasıl HTML formatlı olarak birleştirilebileceğini buradan öğrenebilirsiniz.

E-arşiv Faturaların Justitia Viewer Programı ile nasıl HTML formatlı olarak birleştirilebileceğini buradan öğrenebilirsiniz.

E-irsaliyelerin Justitia Viewer Programı ile nasıl HTML formatlı olarak birleştirilebileceğini buradan öğrenebilirsiniz.

Programla ilgili genel tanıtıma ve eğitim videolarına buradan erişebilirsiniz.

Justitia Viewer programı Justitia Projesinin bir parçasıdır. Proje hakkındaki bilgilere buradan erişebilirsiniz.

Justitia Viewer programının son sürümünü indirme sayfamızdan indirebilirsiniz. Hazır gitmişken diğer programlara da göz atmayı ihmal etmeyin.

html-e-müstahsil makbuzu-birlestirme-programi-indir

İlgili Diğer Gönderiler